Projekty‎ > ‎

KA2 "CooperActive II", 25-27.11.2016 i 26-28.01.2017, Warszawa

opublikowane: 10 maj 2017, 01:46 przez Opus Humanum
W dniach 25-25 listopada 2016r. oraz 26-28 stycznia 2017r., w ramach realizacji działań związanych z projektem KA2 Erasmus+ CooperActive II 2015-3751, do którego zostaliśmy zaproszeni wraz z European Civil Resource Centre Bulgaria, Uniwersytetem w Sofii, Fluturele Visitator z Rumunii, Inercia Digital S.L. z Hiszpanii, Associazione People Help the People z Włoch, Orpas z Brazylii, Cannakale Koza Genclik Dernegi z Turcji, Solis Tuvak z Łotwy, People to People Estonia oraz European Civil Resource Centre Denmark przez organizację koordynującą: International Development Alliance z siedzibą w Sofii, przeprowadziliśmy dwa trzydniowe cykle spotkań szkoleniowo-informacyjnych dla obecnych i przyszłych liderów, managerów oraz trenerów organizacji pozarządowych.
 

 Podczas szkoleń uczestnicy mieli okazję zapoznać się m.in. ze specyfiką zarządzania oraz strukturą organizacji pozarządowej, rolami i specyfiką pracy managera w organizacji pozarządowej, metodami pracy z wolontariuszami, wykorzystaniem zasobów ludzkich oraz komunikacją w organizacji, pozyskiwaniem funduszy unijnych, projektowaniem szkolenia opartego na potrzebach, zasadami i metodami edukacji pozaformalnej, procesem uczenia się oraz ewaluacją i raportowaniem projektu. 
Szkolenia odbywały się na poziomie lokalnym w 8 krajach Unii Europejskiej oraz w Turcji i Brazylii. Program oparty był na dwóch elektronicznych publikacjach, które są efektem pierwszej części projektu CooperActive: „Podręczniku dla Managera” i „Podręczniku dla Trenera”. Osoby zainteresowane tematyką mogą bezpłatnie pobrać podręczniki w języku angielskim klikając w link pod tekstem.

Kolejnym etapem działań będzie okrągły stół z udziałem organizacji pozarządowych i przedstawicieli lokalnych władz, gdzie poruszone zostaną m.in. problemy dotyczące upowszechniania metod edukacji pozaformalnej oraz ich szerszego wykorzystania, a także uznawania ich efektów.

Comments